Komunikat nr 1 Konwersatorium „O lepszą Polskę” o rozpoczęciu prac nad nowym Raportem

Komunikat nr 1

Szanowni Państwo

14 grudnia 2022 odbyło się posiedzenie inaugurujące prace nad Raportem o globalnym kryzysie finansowo-gospodarczym. 

Prace prowadzone są  w ramach zainicjowanego przez Polskie Lobby Przemysłowe KONWERSATORIUM O LEPSZĄ POLSKĘ, w którym uczestniczy kilka organizacji: Polskie Lobby Przemysłowe, Ruch Społeczny Powszechny Samorząd Gospodarczy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Zaprosiliśmy do współpracy związki  zawodowe różnych nurtów-ponad podziałami. Dotąd do prac nad Raportem zgłosiło się  16 niezależnych ekspertów, teoretyków ekonomii i praktyków z przemysłu i biznesu.

Napływają już pierwsze opracowania stanowiące wkład do naszego Raportu. Pierwsze nadesłał Pan mgr Maciej Wojewódka z Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, za co mu dziękuję. Kolejne teksty i opracowania obiecali wkrótce nadesłać Pan dr Dariusz Grabowski, dr Dariusz Prokopowicz i mgr inż. Konrad Golczak. Będą one opracowaniem ich wystąpień na zebraniu inaugurującym prace nad Raportem.

Oczekujemy na kolejne opracowania i wypowiedzi.

Chęć aktywnego udziału w koordynowaniu prac nad Raportem zadeklarowali dr Dariusz Prokopowicz i dr Konrad Golczak.

Raport zostanie wydany latem 2023 roku w Domu Wydawniczym ELIPSA, a jego promocji będzie towarzyszyła wielka konferencja z udziałem kilkuset osób.

serdecznie pozdrawiam

prof. dr hab. Paweł Soroka

Koordynator Polskiego Lobby Przemysłowego

www.pawel-soroka.plp.info.pl

tel.603-425-568