Archiwum kategorii: Wszystkie
Relacja filmowa z Ogólnopolskiego Forum Odbudowa i modernizacja Marynarki Wojennej RP
Relacja filmowa z Ogólnopolskiego Forum
Odbudowa i modernizacja Marynarki Wojennej RP: konieczność kompromisu między jej zdolnościami bojowymi, potrzebami i możliwościami polskiego przemysłu stoczniowego a realiami ekonomicznymi państwa – w nawiązaniu do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju,
Ogólnopolskie Forum w Stoczni Marynarki Wojennej poświęcone odbudowie i modernizacji Marynarki Wojennej RP
Ogólnopolskie Forum w Stoczni Marynarki Wojennej
28 czerwca 2017 roku w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni odbyło się Ogólnopolskie Forum pt. „Odbudowa i modernizacja Marynarki Wojennej RP: konieczność kompromisu między jej zdolnościami bojowymi, potrzebami i możliwościami polskiego przemysłu stoczniowego a realiami ekonomicznymi państwa – w nawiązaniu do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju”. Honorowy Patronat nad Forum objęli: Marek Gróbarczyk – Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk – przewodnicząca Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Sejmu RP, Jerzy Kwieciński – Wiceminister Rozwoju Rozwoju oraz Wojciech Szczurek– Prezydent Miasta Gdyni.
Referaty wygłoszone podczas Ogólnopolskiego Forum w Stoczni Marynarki Wojennej
STANOWISKO POLSKIEGO LOBBY PRZEMYSŁOWEGO W SPRAWIE PROGRAMU MODERNIZACJI MARYNARKI WOJENNEJ RP
STANOWISKO POLSKIEGO LOBBY PRZEMYSŁOWEGO W SPRAWIE PROGRAMU MODERNIZACJI MARYNARKI WOJENNEJ RP JAKO REZULTATU KOMPROMISU W ZAKRESIE WYMAGANYCH ZDOLNOŚCI OPERACYJNYCH SIŁ MORSKICH RP, MOŻLIWOŚCI KRAJOWEGO PRZEMYSŁU STOCZNIOWEGO ORAZ REALIÓW EKONOMICZNYCH PAŃSTWA.
Projekt akcjonariatu pracowniczego w Polsce autorstwa eksperta Polskiego Lobby Przemysłowego Jana Koziara.
Uroczystość 24-lecia powstania Polskiego Lobby Przemysłowego w dniu 25 marca 2017 roku w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych.
25 marca 2017 roku w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie odbyła się uroczystość dwudziestej czwartej rocznicy powołania Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.
Rocznik Polskiego Lobby Przemysłowego – Materiały programowe i informacyjne, opinie i stanowiska z 2016 i początku 2017 roku (publikacja nr 28)
Laureaci V edycji Honorowego Wyróżnienia Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Bene Meritus pro Industria Poloniae” (Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu)
Na posiedzeniu władz Polskiego Lobby Przemysłowego w dniu 5 marca 2013 r. zostało ustanowione Honorowe Wyróżnienie przyznawane przez PLP pn. Bene Meritus pro Industria Poloniae ( Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu). W dniu 6 marca 2017 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Honorowego Wyróżnienia, w składzie: prof. dr hab. inż. Jerzy Klamka -przewodniczący, prof. nadzw. dr inż. Tadeusz Gałązka, gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. inż. Jerzy Modrzewski, prof. dr hab. inż. Ryszard Szczepanik, płk w st. spocz. mgr inż. Jerzy Kade, dr inż. Piotr W. Matejuk, mgr Kazimierz Łasiewicki i inż. Zygmunt Dębiński – sekretarz.
Laureaci poprzednich czterech edycji Honorowego Wyróżnienia Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Bene Meritus pro Industria Poloniae” (Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu)
Po raz pierwszy Honorowe Wyróżnienie PLP „Bene Meritus pro Industria Poloniae” – „Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu” zostało przyznane w 2013 roku – z okazji dwudziestej rocznicy powstania Polskiego Lobby Przemysłowego – pośmiertnie następującym osobom: prof. dr hab. Janowi Czochralskiemu, prof. dr hab. Januszowi Groszkowskiemu, gen. dr Tadeuszowi Jauerowi, gen. prof. dr hab. Sylwestrowi Kaliskiemu, inż. Marianowi Migdalskiemu, inż. Tadeuszowi Sendzimirowi i prof. dr hab. Tadeuszowi Sołtykowi.
